KIDS ACADEMY

Ideea infiintarii Altruist Kids Academy, a venit din convingerea personala ca fiecare copil are dreptul la o educatie de calitate, supraveghere zilnica, indrumare adecvata si alimentatie sanatoasa.

Pe parcursul unei zile in centrul nostru, fiecare copil beneficiaza de mic dejun, fructe, masa de pranz (felul 1+felul 2), gustare 1/gustare 2.
Activitatile educationale desfasurate cuprind club de lectura, club de pictura, club de limbi straine, club de artcraft, jocuri de rol si activitati de educare a limbajului, dezvoltare personala, bune maniere, activitati sportive si inot.

Ne propunem sa educam copiii, conform principiilor universale europene cu implicarea personalului calificat angajat permanent dar si cu ajutorul tinerilor voluntari dornici sa ni se alature in proiectele speciale.

Prin perseverenta si constiinciozitate reusim sa modelam personalitatea copiilor, urmarind dezvoltarea personala si cresterea increderii si a stimei de sine, a fiecarui copil.

Misiunea noastra este asigurarea unei experiente de calitate in domeniul ingrijirii si educarii si a unui mediu sanatos propice dezvoltarii psihice, sociale si emotionale.

Valori
Educatia timpurie de calitate este o constructie esentiala pentru atingerea succesului individual in societate.
Consolidarea pozitiva este foarte importanta pentru copii, pentru dezvoltarea stimei de sine, de aceea noi asiguram un cadru care incurajeaza libera exprimare si stimuleaza invatarea.
Alimentatia sanatoasa si echilibrata reprezinta principala resursa a evolutiei pozitive a fiecarui copil.
Crezul nostru
Copiii trebuie sa aiba experiente practice de invatare de la profesori/pedagogi/indrumatori cu experienta, care sa promoveze si sa sustina dezvoltarea adecvata varstei si modele care sa contribuie la formarea si imbunatatirea deprinderilor de viata independenta.